23.04.2021. Petak

 
NAŠI PARTNERI
2_3.jpg
Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja
Savez za skolski sport Srbije
Savez za skolski sport Srbije
2_4.jpg
Savez za skolski sport Vojvodine
Grad Subotica
Grad Subotica
22.04.2021.

Gradsko prvenstvo u futsalu za osnovne škole održano je u na terenima "Kutens" u Dudovoj šumi 21. i 22. aprila 2021 godine.

U konkurenciji učenika škole su bile podeljene u tri grupe a nakon odigranih utakmica plasman na Okružno prvenstvo ostvarili su đaci iz OŠ „Jovan Mikić“ i OŠ „Majšanski put“. U konkurenciji učenica učestvovalo je sedam osnovnih škola koje su bile podeljene u dve grupe. Nakon odigranih utakmica najbolja je bila OŠ "Sečenji Ištvan" čije učenice su se plasirale na Međuokružno prvenstvo.   

Rezultati, učenici:

  • Grupa “A” 1. OŠ “Hunjadi Janoš” 2. OŠ “Jovan Jovanović Zmaj” 3. OŠ “Ivan Milutinović” 
  • Grupa “B” 1. OŠ “Bosa Milićević” 2. OŠ “Jovan Mikić” 3. OŠ “Pionir”
  • Grupa “C” 1. OŠ “Matija Gubec” 2. OŠ “Majšanski put” 3. OŠ “Vuk Karadžić” 

Utakmice:

  • “B” OŠ “Jovan Mikić” - OŠ “Pionir” 13:5
  • “A” OŠ “Hunjadi Janoš” - OŠ “Ivan Milutinović”
  • “C” OŠ “Matija Gubec” - OŠ “Vuk Karadžić” 4:4
  • “B” OŠ “Bosa Milićević” - OŠ “Jovan Mikić” 3:9
  • F1 OŠ “Hunjadi Janoš” ” - OŠ “Jovan Mikić” 1:13
  • F2 OŠ “Jovan Mikić” - OŠ “Majšanski put” 3:1
  • F3 OŠ “Majšanski put” - OŠ “Hunjadi Janoš” 5:1
  • “A” OŠ “Jovan Jovanović Zmaj” - OŠ “Ivan Milutinović” 4:2
  • “C” OŠ “Majšanski put” - OŠ “Vuk Karadžić” 1:1
  • “B” OŠ “Bosa Milićević” - OŠ “Pionir” 0:2
  • “A” OŠ “Hunjadi Janoš” – OŠ “Jovan Jovanović Zmaj” 2:2
  • “C” OŠ “Matija Gubec” – OŠ “Majšanski put” 0:8 

Konačna tabela:

  1. OŠ „Jovan Mikić“ Subotica
  2. OŠ „Majšanski put“ Subotica
  3. OŠ „Hunjadi Janoš“ Čantavir 

400_1.jpg

OŠ "Jovan Mikić"

 

400_2.jpg

OŠ "Majšanski put"

OŠ „Jovan Mikić“ iz Subotice i OŠ „Majšanski put“ iz Subotice su se plasirali na Okružno prvenstvo.

Rezultati učenice:

  • Grupa “A” 1. OŠ “Hunjadi Janoš” 2. OŠ “Jovan Jovanović Zmaj” 3. OŠ “Jovan Mikić” 
  • Grupa “B” 1. OŠ “Bosa Milićević” 2. OŠ “Vuk Karadžić” 3. OŠ “Pionir” 4. OŠ “Sečenji Ištvan” 

Utakmice: 

  • “B1” OŠ “Bosa Milićević” - OŠ “Sečenji Ištvan” 0:5
  • “B2” OŠ “Vuk Karadžić” - OŠ “Pionir 3:1
  • “B3” OŠ “Bosa Milićević” – OŠ “Pionir 4:0
  • “B4” OŠ “Sečenji Ištvan” – OŠ “Vuk Karadžić” 3:0
  • “A1” OŠ “Jovan Jovanović Zmaj” - OŠ “Jovan Mikić” 3:1
  • “A2” OŠ “Jovan Mikić” - OŠ “Hunjadi Janoš” 3:2
  • “A3” OŠ “Hunjadi Janoš” – OŠ “Jovan Jovanović Zmaj” 1:9
  • OŠ “Jovan Jovanović Zmaj” –OŠ “Sečenji Ištvan” 0:1
  • OŠ “Hunjadi Janoš” – OŠ “Bosa Milićević” 0:4
  • OŠ “Vuk Karadžić” – OŠ “Jovan Mikić” 5:1 

Konačna tabela: 

  1. OŠ „Sečenji Ištvan“ Subotica
  2. OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Subotica
  3. OŠ „Vuk Karadžić“ Bajmok 

400_3.jpg

 OŠ „Sečenji Ištvan“ iz Subotice se plasirala na Međuokružno prvenstvo



20.04.2021.

Gradskog prvenstvo u odbojci za srednje škole održano je u Tehničkoj školi Ivan Sarić u utorak 20. aprila. Najuspešniji su bili učenice i učenici Srednje Medicinske škole koji su obezbedili učešće na Međuokružno prvenstvo. 

Rezultati u konkurenciji učenica:

  • TŠ "Ivan Sarić" - Srednja Medicinska škola 0:2 / 13:25, 15:25 

399_3.jpg

Srednja Medicinska škola je stekla pravo učestvovanja na Međuokružnom prvenstvu

Rezultati u konkurenciji učenika:

  • TŠ "Ivan Sarić" - Srednja Medicinska škola 0:2 / 10:25, 23:25 

399_2.jpg

Srednja Medicinska škola je stekla pravo učestvovanja na Međuokružnom prvenstvu



19.04.2021.

Gradsko prvenstvo u Futsalu za učenike i učenice srednjih škola održano je Tehnikoj školi “Ivan Sarić” u ponedeljak, 19. aprila. Posle uzbudljivih utakmica u obe konkurencija trijumfovala je Hemijsko-tehnološka škola čiji su učenici i učenice stekli pravo učešća na Okružnom prvenstvu.  

Rezultati u konkurenciji učenika srednjih škola: 

  • TŠ “Ivan Sarić” - Srednja Medicinska škola 11:2 
  • Srednja Medicinska škola - Hemijsko-Tehnološka škola 2:8 
  • Hemijsko-Tehnološka škola - TŠ “Ivan Sarić” 5:3 

T A B E L A:

  1. Hemijsko - Tehnološka škola
  2. TŠ “Ivan Sarić”
  3. Srednja Medicinska škola 

398_1.jpg

Hemijsko-Tehnološka škola je stekla pravo učestvovanja na Okružnom prvenstvu

Gradsko prvenstvo u konkurenciji učenica srednjih škola: 

  • Hemijsko-Tehnološka škola - TŠ “Ivan Sarić” 10:1 

T A B E L A:

  1. Hemijsko - Tehnološka škola
  2. TŠ “Ivan Sarić" 

398_2.jpg

Hemijsko-Tehnološka škola je stekla pravo učestvovanja na Međuokružnom prvenstvu



15.04.2021.

Subotički učenici osvojili su četiri medalje na školskom prvenstvu Srbije u gimnastici koje je održano u Kostolcu 14. i 15. aprila. 

Osvajači medalja:

Srebrne medalje:

  • OŠ "Ivan Goran Kovačić" VII - VIII r. ( Ž ) - Ekipno 
  • Balaž Gombaš, V - VI r. ( M ) OŠ "Majšanski put" - Pojedinačno 
  • Filip Kulić, VII - VIII r. ( M ) OŠ "Sonja Marinković" - Pojedinačno 

Bronzana medalja:

  • Nina Šabić, VII - VIII r. ( Ž ) OŠ "Matko Vuković" - Pojedinačno 

Čestitamo svim osvajačima medalja, nastavnicima i gimnastičkim klubovima.

397_1.jpg 397_2.jpg

397_3.jpg

397_4.jpg 397_5.jpg 

 



08.04.2021.

Školsko Republičko prvenstvo u plivanju održano je u sredu 07. aprila 2021. godine na bazenu "25. Maj - Milan Gale Muškatirović" u Beogradu na kojem su subotički školarci ostvarili odličan rezultat. 

Đaci iz Subotice osvojili su čak 19 medalja na ovom Prvenstvu i ovom prilikom im čestitamo na velikom uspehu. Za odličan rezultat zaslužni su i njihovi nastavnici kao i dva plivačka kluba iz našeg grada, PK Spartak Prozivka i PK Spartak. Od 19 medalja čak osam su zlatnih, 7 srebrnih i 4 bronzane. 

Osvajači medalja:  

Zlatne medalje

  • Sara Stipić OŠ „Ivan Goran Kovačić“ (2) 50 m kraul
  • Leon Ujvari OŠ „Ivan Goran Kovačić“ (6) 50 m kraul
  • Jana Mut OŠ „Ivan Milutinović“ (5) 50 m delfin
  • Marko Barši TŠ „Ivan Sarić“ (1) 100 m kraul
  • Jelena Kosović Medicinska škola (1) 100 m delfin
  • Petra Čajkaš ESŠ „Bosa Milićević“ (2) 100 m prsno
  • Nikola Koltin ESŠ „Bosa Milićević“ (3) 100 m prsno
  • Adrijel Hajagoš SŠ „Global“ (4) 100 m delfin 

Srebrne medalje:

  • Nina Andrašić OŠ „Sonja Marinković“ (3) 50 m delfin
  • Leon Hemi OŠ „Matko Vuković“ (5) 50 m kraul
  • Ognjen Gabrić OŠ „Sveti Sava“ (7) 50 m leđno
  • Danilo Dulić OŠ „10. Oktobar“ (8) 50 m delfin
  • Taša Babić OŠ „Ivan Goran Kovačić“ (8) 50 m delfin
  • Anja Zubelić ESŠ „Bosa Milićević“ (2) 100 m prsno
  • Teodora Der ESŠ „Bosa Milićević“ (3) 100 m kraul 

Bronzane medalje:

  • Oleg Baćović OŠ „Jovan Mikić“ (2) 50 m prsno
  • Petra Botka OŠ „Sečenji Ištvan“ (4) 50 m kraul
  • Tea Mut OŠ „Ivan Milutinović“ (5) 50 m leđno
  • Matija Rađenović Gimn. „Svetozar Marković“ (1) 100 m prsno