24.09.2018. Ponedeljak

 
NAŠI PARTNERI
2_3.jpg
Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja
Savez za skolski sport Srbije
Savez za skolski sport Srbije
2_4.jpg
Savez za skolski sport Vojvodine
Grad Subotica
Grad Subotica
16.06.2018.

Po završetku školske 2017/18 godine savez za školski sport i pedagoge fizičke kulture Subotice sumirao je sve sportske rezultate u školskoj godini i proglasio najbolje škole po sportovima. 

Plasman ekipa: 

STONI TENIS GRADSKO

Osnovne škole, učenici

  1. OŠ „Jovan Mikić“ 3
  2. OŠ „Miroslav Antić“ Palić 2
  3. OŠ „Đuro Salaj“ 1 

učenice

  1. OŠ „Majšanski put“ 3
  2. OŠ „Ivan Milutinović“ 2
  3. OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ 1

Srednje škole  učenici: 

  1. Gimnazija „Kostolanji Deže“ 3
  2. TŠ „Ivan Sarić“ 2
  3. SŠ „Žarko Zrenjanin“ 1 

Srednje škole, učenice:

  1. Gimnazija „Kostolanji Deže“ 3
  2. Hemijsko Tehnološka škola 2 

PLIVANJE OKRUŽNO

Osnovne škole, učenici

  1. OŠ „Majšanski put“ 3
  2. OŠ „Ivan Goran Kovačić“ 2
  3. OŠ „10. Oktobar“ 1 

Osnovne škole - učenice

  1. OŠ „Sonja Marinković“ 3
  2. OŠ „Ivan Goran Kovačić“ 2 
  3. OŠ „Sveti Sava“ 1 

Srednje škole - učenici:

  1. ESŠ „Bosa Milićević“ 3
  2. Gimnazija „Svetozar Marković“ 2
  3. Medicinska škola 1 

Srednja škola - učenice

  1. Gimnazija „Svetozar Marković“ 3
  2. Medicinslka škola 2
  3. Hemijsko Tehnološka škola 1 

FUTSAL - GRADSKO

Osnovne škole - učenici:

  1. OŠ „Sečenji ištvan“ 3
  2. OŠ „Sonja Marinković“ 2
  3. OŠ „Ivan Goran Kovačić“ 1 

Osnovne škole - učenice

  1. OŠ „Jovan Mikić“ 3
  2. OŠ „Kizur Ištvan“ 2
  3. OŠ „Hunjadi Janoš“ Čantavir 1 

Srednje škole - učenici:

  • 1. ESŠ „Bosa Milićević“ 3
  • 2. Gimnazija „Svetozar Marković“ 2
  • 3. Hemijsko Tehnološka škola 0,5 3. 
  • 3. Politehnička škola 0,5 

Srednje škole - učenice:

  1. Politehnička škola 3
  2. Hemijsko Tehnološka škola 2
  3. TŠ „Ivan Sarić“ 1 

ODBOJKA - GRADSKO

Osnovne škole - učenici

  1. OŠ „Matko Vuković“ 3
  2. OŠ „10. Oktobar“ 2
  3. OŠ „Jovan Mikić“ 1 

Osnovne škole - učenice:

  1. OŠ „Jovan Mikić“ 3
  2. OŠ „Sveti Sava“ 2
  3. OŠ „Sonja Marinković“ 1 

Srednje škole - učenici:

  1. Gimnazija „Svetozar Marković“ 3
  2. Medicinska škola 2
  3. TŠ „Ivan Sarić“ 1

Srednje škole - učenice:

  • 1. Gimnazija „Svetozar Marković“ 3 
  • 2. ESŠ „Bosa Milićević“ 2
  • 3. Medicinska škola 0,5
  • 3. Politehnička škola 0,5 

KOŠARKA - GRADSKO

Osnovne škole - učenici:

  1. OŠ „Sonja Marinković“ 3
  2. OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ 2
  3. OŠ „Kizur Ištvan“ 1 

Osnovne škole - učenice:

  1. OŠ „Kizur Ištvan“ 3
  2. OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ 2 

Srednje škole - učenici:

  • 1. ESŠ „Bosa Milićević“ 3
  • 2. Gimnazija „Svetozar Marković“ 2
  • 3. TŠ „Ivan Sarić“ 0,5
  • 3. Politehnička škola 0,5 

RUKOMET - GRADSKO

Osnovne škole - učenici: 

  1. OŠ „Ivan Milutinović“ 3
  2. OŠ „10. Oktobar“ 2
  3. OŠ „Majšanski put“ 1 

Osnovne škole - učenice:

  1. OŠ „Vuk Karadžić“ Bajmok 3
  2. OŠ „Jovan Mikić“ 2
  3. OŠ „Ivan Milutinović“ 1 

Srednje škole - učenici:

  • 1. TŠ „Ivan Sarić“ 3
  • 2. Gimnazija „Svetozar Marković“ 2 
  • 3. ESŠ „Bosa Milićević“ 0,5 
  • 3. Politehnička škola 0,5 

Srednje škole - učenice:

  1. TŠ „Ivan Sarić“ 3 

GIMNASTIKA - OKRUŽNO

Osnovne škole - učenici:

  1. OŠ „Kizur Ištvan“ 3
  2. OŠ „Sonja Marinković“ 2
  3. OŠ „Majšanski put“ 1 

Osnovne škole - učenice:

  1. OŠ „Kizur Ištvan“ 3
  2. OŠ „Ivan Goran Kovačić“ 2
  3. OŠ „Hunjadi Janoš“ Čantavir 1 

Srednja škola - učenici:

  1. Gimnazija „Kostolanji Deže“ 3 

Srednje Škole - učenice: 

  1. Gimnazija „Svetozar Marković“ 3 

ATLETIKA - OKRUŽNO

Osnovne škole - učenici:

  1. OŠ „Kizur Ištvan“ 3
  2. OŠ „Sveti Sava“ 2
  3. OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ 1 

Osnovne škole - učenice:

  1. OŠ „Sveti Sava“ 3
  2. OŠ „10. Oktobar * 2
  3. OŠ „Miloš Crnjanski“ * 1 

Srednje škole - učenici: 

  1. Politehnička škola 3
  2. Hemijsko Tehnološka škola * 2
  3. ESŠ „Bosa Milićević“ 1 

Srednje škole - učenice: 

  1. Politehnička škola 3
  2. ESŠ „Bosa Milićević“ 2
  3. Gimnazija „Kostolanji Deže“ 1 

STRELJAŠTVO - OKRUŽNO

Srednje škole - učenice: 1. Hemijsko Tehnološka Škola 3

MALE OLIMPIJSKE IGRE - OKRUŽNO

Osnovne škole - učenici: 

  1. OŠ „Ivan Milutinović“ 3
  2. OŠ „Ivan Goran Kovačić“ 2
  3. OŠ „Sveti Sava“ 1 

Osnovne škole - učenice:

  1. OŠ „Ivan Milutinović“ 3
  2. OŠ „Sveti Sava“ 2
  3. OŠ „Ivan Goran Kovačić“ 1 

BASKET 3:3 - OKRUŽNO

Srednje škole - učenici:

  • 1. ESŠ „Bosa Milićević“ 3
  • 2. Gimnazija „Svetozar Marković“ 2
  • 3. TŠ „Ivan Sarić“ 0,5
  • 3. Hemijsko Tehnološka škola 0,5

Konačan plasman škola u školskoj 2017/18 godini



08.06.2018.

Reezultati takmičenja "Liga SU šampiona" u odbojci za učenice koje je održano u OŠ "Sonja Marinković"

Grupa A (teren 1 )

  1. OŠ "Matko Vuković"
  2. OŠ "Kizur Ištvan"
  3. OŠ "Majšanski put"
  4. OŠ "Miloš Crnjanski"

Grupa B (teren 2)

  1. OŠ "Jovan Jovanović Zmaj"
  2. OŠ "Miroslav Antić" - Palić
  3. OŠ Jovan Mikić
  4. OŠ "Sonja Marinković"

Grupa A

  • OŠ "Matko Vuković" - OŠ "Miloš Crnjanski" 2:1 / 25:21, 16:25, 15:11 
  • OŠ "Kizur Ištvan" - OŠ "Majšanski put" 2:0 / 25:19, 25:17 
  • OŠ "Miloš Crnjanski" - OŠ "Majšanski put" 1:2 / 25:21, 18:25, 4:15 
  • OŠ "Matko Vuković" - OŠ "Kizur Ištvan" 0:2 / 12:25, 15:25 

Grupa B

  • OŠ "Jovan Jovanović Zmaj" - OŠ "Sonja Marinković" 2:0 / 25:13, 25:20 
  • OŠ "Miroslav Antić" - OŠ "Jovan Mikić" 0:2 / 10:25, 18:25 
  • OŠ "Sonja Marinković" - OŠ "Miroslav Antić" 2:0 / 25:20, 25:17 
  • OŠ "Jovan Jovanović Zmaj" - OŠ "Jovan Mikić" 2:0 / 25:16, 25:12 
  • OŠ "Matko Vuković" - OŠ "Jovan Mikić" 2:0 / 25:17, 25:18 
  • OŠ "Kizur Ištvan" - OŠ "Jovan Jovanović Zmaj" 2:0 / 25:10, 25:19 

TABELA:

  1. OŠ "Kizur Ištvan"
  2. OŠ "Jovan Jovanović Zmaj"
  3. OŠ "Matko Vuković" 

Rezultati takmičenja "Liga SU šampiona" u košarci za učenike na takmičenju ukoje je održano u OŠ "Jovan Jovanović Zmaj"

  • OŠ "Kizur Ištvan" - OŠ "Jovan Mikić" 11:9 
  • OŠ "Jovan Jovanović Zmaj" - OŠ "Majšanski put" 21:17 
  • OŠ "Majšanski put" - OŠ "jovan Mikić" 16:20 
  • OŠ "Jovan Jovanović Zmaj" - OŠ "Sonja Marinković" 13:33 
  • OŠ "Jovan Mikić" - OŠ "Jovan Jovanović Zmaj" 9:13 
  • OŠ "Sonja Marinković" - OŠ "Kizur Ištvan" 35:26 

TABELA:

  1. OŠ "Sonja Marinković"
  2. OŠ "Kizur Ištvan"
  3. OŠ "Jovan Jovanović Zmaj"


25.05.2018.

Pokrajinski sekretarijat za Sport i omladinu u saradnji sa Gradom Novim Sadom i Savezom za školski sport Vojvodine, organizovao je 8. SOŠOV od 17. do 20. maja u Novom Sadu.

Grad Suboticu su predstavljali učenici osnovnih i srednjih škola u 12 od 14 sportova. Naime, pravo učestvovanja na SOŠOV-u su izborili samo pobednici Okružnih prvenstava po sportovima (Grad Subotica i Opštine Bačka Topola, Mali Iđoš, Lovćenac i Feketić). Takmičenja u našem okrugu nisu održana u streljaštvu i ritmičkoj gimnastici zbog nezainteresovanosti učenika.

Generalni sekretar Radoslav Svirčev veoma pozitivno je ocenio uspehe subotičkih školaraca na ovom takmičemnju - Kada govorimo o medaljama za Grad Suboticu, osvojili smo ukupno 51. Od toga 21 zlatna, 17 srebrnih i 13 bronzanih. Ono što nas u Savezu za školski sport i pedagoge fizičke kulture Grada Subotice posebno ispunjava zadovoljstvom je to, da su medalje osvojili učenici 14 osnovnih i 4 srednje škole. To govori o velikom trudu nastavnika po školama da animiraju i motivišu učenike da pruže svoj maksimum na takmičenju. Rezultat je vise nego zadovoljavajući, ali bi bio još bolji da su svi najbolji subotički sportisti uzeli učešće. U pojedinim sportovima, najbolji učenici-sportisti nisu nastupali jer su bili na pripremama nacionalnih selekcija, imali obaveze prema svojim klubovima ili su bili lakše povređeni. U svakom slučaju, možemo biti vise nego ponosni na rezultate koje smo postigli.

Radoslav se zahvalio Gradu na nesebičnoj pomoći - Koristim priliku da se još jednom zahvalim Lokalnoj samoupravi koja se potrudila da omogući svim našim učenicima-sportistima, ne samo učešće na samom 8. SOŠOV-u, nego i maksimalne uslove za postizanje vrhunskih rezultata na Gradskim, Okružnim Međuokružnim i Republičkim prvenstvima.

Rezultati subotičkih školaraca po sportovima  

274_1.jpg

274_2.jpg

274_3.jpg

274_4.jpg




14.05.2018.

Na dnu teksta se nalazi plan polazaka autobusa na 8. SOŠOV. Svi učenici i nastavnici treba da budu spremni za polazak petnaest minuta pre predviđenog vremena kako se ne bi kasnilo sa dolaskom na mesto akreditacije u Novi Sad.

NAPOMENA: Svi učenici moraju imati ispravne takmičarske knjižice sa važećim lekarskim pregledom, osim u takmičenju "Male olimpijske igre" gde je dovoljan spisak overen od strane direktora škole. Za takmičenja u ekipnim sportovima su osim ispravnih takmičarskih knjižica i profesorske legitimacije, neophodno najmanje 3 originalna spiska učesnika, overenih od strane direktora škole.

Mnogo uspeha na takmičenju svim učesnicima SOŠOV-a. Kontakt telefon: 060 / 538 - 11 - 91

PLAN PREVOZA 



09.05.2018.

Subotički školarci spremni za predstojeći SOŠOV koji će se održati u Novom Sadu od 17. do 20. maja 2018 godine. Plasman na SOŠOV obezbedilo je 360 učesnika takmičara iz Subotice. 

Prvi SOŠOV je održan 1970. godine u Novom Sadu, sa preko 4500 učesnika u 11 sportova, a ove godine se očekuje preko 5. 500 učesnika u 14 sportova: odbojka, košarka, futsal, rukomet, stoni tenis, streljaštvo, atletika, gimnastika, plivanje, moi (poligon), džudo, karate, basket 3 na 3 i ritmička gimnastika.

272_1.jpg

 

Nastup subotičkih učesnika na SOŠOV-u: 

Četvrtak, 17.05.2018.

  • Atletika 58 Basket 3:3 (5 učesnika) 
  • MOI 52 Streljaštvo (2 učesnika) 
  • Džudo (2 učesnika) 

Petak, 18.05.2018.

  • Futsal OŠ (11 učesnika) 
  • Rukomet OŠ (11 učesnika)
  • Odbojka OŠ (22 učesnika) 
  • Košarka OŠ (22 učesnika) 
  • Plivanje (62 učesnika) 

Subota, 19.05.2018.

  • Futsal SŠ (22 učesnika) 
  • Rukomet SŠ (22 učesnika) 
  • Odbojka SŠ (22 učesnika) 
  • Košarka SŠ (11 učesnika) 
  • Gimnastika (26 učesnika) 

Nedelja, 20.05.2018.

  • Stoni tenis (6 učesnika)
  • Karate (4 učesnika)